با چه شرایطی میتوانم کالای خریداری شده را برگردانم؟

 قوانین مرجوع کالا به پارتینه

شرکت پارتینه تلاش دارد با مهیا نمودن تمام زیرساخت های لازم جهت مطالعه، انتخاب و خرید کالا توسط مشتریان و مخاطبان محترم این مجموعه از یک سو و همچنین پردازش، بسته بندی و ارسال سفارشات از سوی دیگر، نیاز های مشتریان را به قطعات مختلف موجود در اسرع وقت و در کمال صحت موردی و فیزیکی مرتفع نماید. در همین راستا مجموعه پارتینه سعی بر تکمیل اطلاعات فنی و محتوای صفحات تمام محصولات نموده تا مخاطبان بتوانند با مطالعه و بررسی و مقایسه قطعات، انتخاب صحیحی داشته و نیاز خود را به صورت صحیح و دقیق خریداری نمایند. همچنین تیم انبارداری و پردازش سفارشات پارتینه با در نظر گرفتن تمام پارامترهای فنی و لجستیک سعی در پردازش و ارسال سفارشات دارد تا قطعات مورد نیاز مشتریان به صورت دقیق و در صحت کامل به دست آنها برسد.

با در نظر گرفتن تمامی این موارد احتمال اشتباه در خرید از سمت مشتریان و همچنین خطا در پردازش و ارسال سفارشات از سمت پارتینه صفر نیست و بنا بر دلایلی ممکن است مشتریان محترم قصد مرجوع کردن کالا به فروشگاه پارتینه جهت تعویض و یا عودت آن داشته باشند. در این شرایط قوانین و پارامترهایی در نظر گرفته شده است که مطابق با این قوانین امکان مرجوع نمودن کالا جهت تعویض و یا عودت وجود خواهد داشت و خارج از این قوانین، فروشگاه پارتینه از پذیرفتن مرجوعی کالا معذور خواهد بود.

 

خواهشمندیم در ابتدا تمامی توضیحات فنی و عمومی موجود در صفحه ی محصول را مطالعه نموده و تمام ملاحظات لازم در طراحی و ساخت و استفاده از قطعات را مورد توجه قرار دهید. تیم پارتینه تنها در قبال توضیحات و مشخصات ذکر شده در صفحه محصول مسئولیت دارد و مسئولیت عدم تطابق در برداشت ها، تحلیل ها و طراحی های مشتریان در مورد قطعات یا مجموعه ها بر عهده خود آنها خواهد بود. بنابراین در صورت نیاز تحقیقات و مطالعات خود را انجام داده و سپس اقدام به خرید نمایید تا از مشکلات احتمالی جلوگیری نمایید.( تیم فنی پارتینه در برخی موارد مشاوره هایی در مورد قطعات و سیستم ها ارائه می دهد که این مشاوره ها بر اساس تجربیات همکاران در این زمینه می باشد. این توضیحات و راهنمایی ها در اکثر موارد درست بوده اما مسئولیت بررسی و انتخاب قطعات مطابق با شرایط و نیازها، بر عهده  خود مشتری است و مشاوره های ما تنها در مسیر راهنمایی مخاطبان می باشد)

مرجوع نمودن کالا تحت دو حالت اصلی قابل بررسی می باشد:

الف) عدم انتخاب صحیح از سمت مشتری

ب) عدم تطابق قطعات با نمونه خریداری شده و یا نقص ظاهری و فنی قطعات

عدم انتخاب صحیح از سمت مشتری

در صورتیکه مشتریان محترم در سفارش خود به هر دلیلی دچار اشتباه شده باشند با در نظر گرفتن موارد زیر امکان مرجوع کردن قطعات وجود خواهد داشت و خارج از این شرایط به هیچ عنوان امکان عودت کالا وجود نخواهد داشت.

1)     قطعات برشی شامل شفت، پروفیل، ریل، بال اسکرو و لید اسکرو، مواد خام (آلومینیوم، آهن، و …)، تسمه ها، سیم، کابل، وارنیش، دنده شانه ای، لوله و شلنگ های پنوماتیک و تمامی دستگاه های که با این قطعات ساخته می شوند شامل ماژول های حرکت خطی، پرینترهای سه بعدی، سی ان سی و لیزرهای رومیزی و … به هیچ عنوان قابلیت مرجوعی، تعویض و یا عودت نخواهند داشت. بنابراین قبل از خرید این قطعات تمامی برررسی های مورد نیاز را انجام داده و سپس خرید خود را تکمیل نمایید.

2)     قطعات غیر برشی غیر الکترونیکی

این قطعات که بیشتر شامل قطعات مکانیکی می باشند در صورتی قابلیت مرجوعی دارند که از حالت پلمپ خود خارج نشده باشند، در ظاهر و یا بسته بندی آنها تغییری ایجاد نشده باشد،به هیچ عنوان استفاده نشده باشند و با حالتی که برای مشتری ارسال شده اند تفاوتی نداشته باشند.

3)     قطعات الکترونیکی

این قطعات صرفا می بایست به صورت وکیوم و عینا مشابه آنچه به دست مشتری رسیده باشند و هیچ تغییری در ظاهر آنها اتفاق نیوفتاده باشد.

 

در موارد 2 و 3 و حداکثر ظرف مدت سه روز پس از رسیدن سفارش به دست مشتری در ابتدا با شماره های پشتیبانی فروشگاه تماس حاصل فرموده و سپس با توجه به راهنمایی های همکاران اقدام به ارسال قطعات نمایید. پس از رسیدن قطعات به پارتینه، کارشناسان فنی قطعات را از لحاظ صحت و سلامت مورد بررسی قرار داده و در صورت تایید شرایط تعویض کالا و یا عودت مبلغ به شما اطلاع داده خواهد شد. لازم به ذکر است خارج از مدت زمان ذکر شده و بدون هماهنگی با پشتیبانی فروش مجموعه پارتینه، هیچ قطعه ای مرجوع نخواهد شد و در صورت ارسال بدون هماهنگی قابلیت پیگیری وجود نخواهد داشت و تمامی عواقب ارسال این قطعات بر عهده مشتری خواهد بود.

دقت فرمایید بسته بندی، جعبه، وکیوم، لوازم جانبی همراه قطعه و سایر موارد به هیچ عنوان نباید تغییری کرده باشند، در غیر اینصورت مرجوع نمودن قطعه امکان پذیر نخواهد بود.

 

 

عدم تطابق قطعات با نمونه خریداری شده و یا نقص ظاهری و فنی قطعات

در صورتیکه قطعات ارسالی برای شما با قطعاتی که سفارش داده اید مطابقت ندارند و یا دچار نقص فنی و معیوبیت ظاهری هستند با در نظر گرفتن موارد زیر اقدام به هماهنگی های لازم جهت مرجوع و تعویض آنها نمایید.

1)     عدم انطباق قطعه ارسال شده با سفارش ثبت شده در سایت

قطعه خریداری شده با نمونه ی ارسالی انطباق نداشته باشد چه از لحاظ مشخصات فنی ذکر شده در صفحه ی محصول و یا اشتباه در ارسال قطعه ای به جای قطعه ی خریداری شده.

در این صورت حداکثر ظرف مدت سه روز پس از رسیدن سفارشات با واحد پشتیبانی پارتینه تماس گرفته و مراتب را اطلاع دهید. همکاران در این بخش مراحل عودت کالا را به شما اطلاع خواهند داد.
لازم به ذکر است خارج از مدت زمان ذکر شده و بدون هماهنگی با پشتیبانی فروش مجموعه پارتینه، هیچ قطعه ای مرجوع نخواهد شد و در صورت ارسال بدون هماهنگی قابلیت پیگیری وجود نخواهد داشت و تمامی عواقب ارسال این قطعات بر عهده مشتری خواهد بود.

دقت فرمایید بسته بندی، جعبه، وکیوم، لوازم جانبی همراه قطعه و سایر موارد به هیچ عنوان نباید تغییری کرده باشند، در غیر اینصورت  مرجوع نمودن قطعه امکان پذیر نخواهد بود.

2)     نقص فنی و ظاهری قطعات ارسالی

اگر قطعات ارسال شده برای شما دارای معیوبیت ظاهری هستند و یا اینکه نقص فنی در عملکرد خود دارند، حداکثر ظرف مدت سه روز مراتب را به اطلاع پشتیبانی سفارشات و فروش پارتینه برسانید تا در صورت تایید مراحل مرجوع نمودن کالا به شما اطلاع داده شود.

موارد مهم در این بخش:
الف) به هیچ عنوان اقدام به تعمیر و یا باز کردن قطعات نفرمایید. مواردی که افراد شخصا و بدون هماهنگی با پارتینه اقدام به تعمیر یا دست بردن در ساختار قطعات نموده اند به هیچ عنوان شامل تعویض یا عودت نخواهند بود.

ب) قطعات صنعتی نظیر پروفیل، شفت، ریل و … به صورت ذاتی و یا در هنگام عملیات برش و حمل و نقل دارای خط و خش های سطحی هستند، این موارد در صورتیکه خللی در عملکرد فنی آنها نداشته باشد شامل نقض فنی نخواهند بود و قابل مرجوع شدن نیستند.

ج) قطعات ارسالی برای مشتریان در کمال دقت و با رعایت نکات فنی مربوط به هر قطعه بسته بندی و ارسال می شوند، بنابراین در صورتیکه قطعات دچار نقص ظاهری اعم از خمش، شکستگی و … هستند، مراتب را بلافاصله به پارتینه اطلاع دهید تا در صورت نیاز مستندات ارسالی اعم از تصویر بسته و نحوه ی بسته بندی قطعات شما برررسی شده و در صورتیکه اشتباه و نقص از طرف فروشگاه پارتینه بوده است، نحوه ی عودت کالا به اطلاع شما برسد و در غیر اینصورت سایر مراحل پیگیری نقص قطعات بررسی گردد.

د)  در صورتیکه قطعات دچار نقص فنی در کارکرد خود هستند و این موضوع پس از باز شدن بسته بندی یا وکیوم آنها برای شما محرز شده است، با تماس و هماهنگی با پشتیبانی پردازش پارتینه می توانید قطعات را مرجوع نموده و جایگزین آنها برای شما ارسال گردد. لازم به ذکر است قطعات الکترونیکی ارسالی مراحل کنترل کیفی را طی نموده و صحت عملکرد انها برررسی شده است و عواقب استفاده ی غیر اصولی و غیر صحیح از قطعات بر عهده ی مشتریان می باشد و پارتینه مسئولیتی در این زمینه بر عهده نخواهد داشت.

در انتها مجددا به این نکات توجه داشته باشید که:

·        بعد از احراز نکات و موارد مرجوعی، بدون هماهنگی با پشتیبانی پارتینه هیچ موردی را به آدرس های فروشگاه ارسال نفرمایید.

·        در ظاهر و بسته بندی قطعات تغییری ایجاد ننموده و آنها را از حالت وکیوم خارج نفرمایید.

·        تمامی متعلقات قطعات اعم از جعبه، لوازم جانبی و … به همان صورت اولیه برای پارتینه ارسال فرمایید.

·        تعمیر و تغییرات خودسرانه بر روی قطعات ولو دارای نقص فنی موجب خارج شدن از شرایط مرجوعی شده و پارتینه تعهدی در این زمینه به مشتریان نخواهد داشت.

·        پس از هماهنگی با واحد فروش، قطعات را با رعایت اصول فنی مربوط به هر قطعه بسته بندی نموده تا در مسیر ارسال دچار نقص و ایراد نگردند.

·        پس از عودت کالا، تایید صحت ادعای مشتریان محترم زمان بر بوده و می بایست پس از رسیدن قطعه به فروشگاه و بررسی آن ، قطعه ی جایگزین در صورت موجود بودن برای مشتریان ارسال گردیده و یا مبلغ آن عودت داده شود.

 

·        در صورت تایید ادعای مشتری مبنی بر نقص و کوتاهی از جانب پارتینه، هزینه های ارسال کالا بر عهده ی ما خواهد بود و در غیر اینصورت هزینه ها بر عهده مشتریان محترم است.